Vejos aeravimas

Kas yra vejos aeravimas?

Vejos aeravimas yra vertikalus vejos pjovimas arba vejos dirvos ir ražienos įpjovimas specialiais prietaisais. Vejoje išpjaunamos įvairaus gylio durtinės ar pjautinės duobutės, siekiant pagerinti dirvožemio struktūrą ir įleisti daugiau deguonies į žolių šaknų zoną.

Vejos aeravimas

Vejos aeravimas – Kokia aeravimo nauda?

Atlikus vejos aeravimą yra išpurenama dirvą, šaknys geriau auga, padidėja laidumas vandeniui, žolė tampa atsparesnė sausrai, nes šaknys prasiskverbia giliau ir plačiau ir į šaknų sistemą lengviau patenka vejai būtinos medžiagos: deguonis, vanduo, kalis, azotas ir fosforas ir naudojamos trąšos. Kai šios medžiagos lengvai patenka į gilesnius suspaustos velėnos sluoksnius, sustiprėja vejos šaknų sistema, veja tampa žalesnė, dekoratyvesnė, atsparesnė sausrai, mindžiojimui ir ligoms. Mažėja dirvožemio tankumas, veiksmingesnis tampa trąšų poveikis. Žymiai pagerėja sąlygos žolei augti.

Po aeravimo atsigavusi veja bus sveikesnė dėl padidėjusio oro kiekio, patenkančio į šaknis, pagerėjusios dirvožemio sudėties ir sutvirtėjusios šaknų struktūros.


Telefonas +370 600 20608 užsisakyti paslaugas ar tiesiog pasikonsultuoti

 
arba palikite  Užklausą dabar  į kuri atsakysime per 24 valandas.