Šilauogių sodinimas

Šilauogių sodinimas

Šilauogių sodinimas – Šilauogėms auginti ruošiamas substratas iš rūgščių durpių, papuvusių pjuvenų, susmulkintų žievių, pridedant žemių. Patogiausia auginti sodinant eilėmis. Kasama tranšėja apie  70-80 cm pločio ir apie 40 cm gylio. Į tranšėją pilamos durpės, pjuvenos, pušų žievės ir viskas maišoma. Šilauoges galim sodinti rudenį arba pavasarį. Geriausiai tinka 2-3 metų sodinukai. Svarbu sodinti gerai palaistytus krūmelius.

Šilauogių sodinimas

Šilauogių derlius  gausesnis bus, jei sodinsite kelias skirtingas veisles. Svarbu parinkti vietą, kad pavasarį neapsemtų vanduo, nes tai gali jas pražudyti. Sodinama kas 1-1,2 m. Sodinant daugiau krūmų tinka sodinti eilėmis tarp eilių paliekant apie 2-3 metrus. Pasodinus būtina palaistyti. Svarbu dažnai laistyti, kol šaknelės iš vazono substrato išaugs. Tai trunka apie 1-1,5 mėnesio. Tai ypač atsakingas momentas. Jei augalai karštą dieną apvysta, tai reiškia, kad jiems trūksta drėgmės.

Pasodintus šilauogių krūmus svarbu mulčiuoti pjuvenomis, nupjauta vejų žole, smulkintomis  pušų žievėmis ir rugščia durpe. Tai padės apsaugot krūmus nuo piktžolių ir palaikys drėgmę. Naudojant pjuvenas kaip mulčą reikia tręšiant  padidinti azoto kiekį.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*