Vejos laistymas

Vejos laistymas

Vejos laistymas – Svarbu išlaviruoti tarp žolės šaknų drėkinimo, jų neperlaistant. Svarbu veją pradėti drėkinti iš anksto, kol veja yra geros būklės. Šaknis aprūpinkite vandeniu ne dažniau nei du kartus per savaitę. Geriausia veją gausiai palaistyti tik kartą per savaitę ( maždaug 20 l/ m²). Dažnesnis vejos laistymas tiesiog „išlepina“ ją.

Ne visada aišku, kiek reikia laistyti veją ir kada drėgmės jau pakanka. Turime praktinį patarimą, kuris padės apytiksliai nustatyti vejos laistymo trukmę. Ant žolės padėkite stiklinį indelį nuo uogienės ir įjunkite žolės laistymo purkštuvus, laukite, kol indas prisipildys vandeniu apie 13 mm nuo dugno. Vadovaujantis šiuo principu, pasiekiamas optimaliausias santykis tarp taupaus vandens sunaudojimo vejos laistymui ir pakankamo žolės drėkinimo. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad vejai, sėtai ar klotai pavasarį, reikia papildomos priežiūros – drėkinimo, kad sėkmingai atlaikytų pirmąją vasarą.

Siekiant išlaikyti gerą vejos išvaizdą karštu, oru svarbu jos laistymą derinti su pjovimu. Jei prognozuojami karšti orai, rekomenduojama rečiau pjauti veją, leidžiant jai augti apytiksliai iki 5 cm. Aukštą „ atostogų veją“ pjaukite keliais etapais – pirmiausia ant aukščiausios pjovimo padėties, po to ant žemesnės.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*