Obelų genėjimas

Obelų genėjimas

Kasmetinis obelų genėjimas yra labai svarbus ir atsakingas darbas, tačiau dar svarbiau yra teisingai jas genėti. Pagrindinė klaida obelų genėjime yra ta, kad žmonės dažnai nupjauna per daug šakų apatinėje medžio dalyje. Taip laja sukeliama į viršų ir dėl šviesos trūkumo gali pradėti pulti ligos, o per ilgesnį laiką obelys pradeda vesti nedidelius vaisius, kuriu būna daug, bet ne itin kokybiški.

Patarimas: tiesiog nereikia nugenėti tiek daug šakų apačioje, o kurti, formuoti lają žemiau.

Obelų genėjimas

Siekdami pažeminti lają, mes turime pasirinkdami vieną iš dviejų šakų, nupjauti vieną, kuri yra ilgesnė, ir palikti trumpesnę. Tokiu būdu mes pažeminsime nežymiai ir išlaikysime pačią medžio proporciją, tinkamą lajos formą.

Labai svarbu šakas pjauti su aštriais, dezinfekuotais įrankiais, nes kitu atveju galime pridaryti daugiau žalos nei naudos. Kai šakos pjaunamos nekokybiškais įrankiais, sutraiškoma daug ląstelių, atsiranda medienos atplaišų, apsunkinamas žaizdos gijimas, jose gali kauptis ligų sukėlėjai.

Nupjautu šaku žaizdu tepti nereikia, nes tepdami žaizdas užkertame kelią natūraliam augalo gijimui. Obelis, kaip ir kiti medžiai, gali pati save gydyti. Obelis išleidžia gydomuosius skysčius, stato vidinius barjerus nuo ligų. Laikui bėgant, žaizdos pakraščiuose pradeda augti papildoma žievė, kuri palaipsniui užtraukia žaizdą ir per metus aplink žaizdą susiformuoja iki 2 cm kraštai.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*